חזרה לדף הבית

תקציר מאמרים משחקי האתגר של הולה הופ בטכניקת הODT

רקע לבעיות בתקשורת - בעבודה כקבוצה ושיטת עבודה בתקשורת בטכניקת ה ODT
אחת הדרכים האהודות לשימוש על ידי מנחי ODT, היא עבודה בתקשורת.צוותים רבים סובלים מבעיות תקשורת בתוך הצוות או בתקשורת עם צוותים מקבילים בארגון.בדרך זו, אנו יוצאים מאיזור הנוחות, Comfort Zone ונדרשים להיענות לדרישות התרגיל כדי להגיע לביצועים טובים יותר עם יתר חברי הקבוצה.בעבודה בתקשורת אנו שוללים מחלק או כל חברי הקבוצה את יכולת התקשורת בינהם. למשל על ידי כיסוי עיניים, על ידי שלילת יכולת הדיבור, על ידי שינוי השפה ועוד.יש לנו הזדמנות ללמוד מהטעויות שלנו.

מונחי יסוד ב ODT
פעילויות ODT) Out Door Training) מורכבות מכמה שלבים: פעילות שוברי קרח, משימות ליבה ושיחות עיבוד בהם משחזרים את הפעילות ומקבלים תובנות לחיים. לפניכם מושגים מעולם ה ODT.
פעילויות ODT - Out Door Training
סדנאות ופעילויות שטח המקנות למידה חווייתית ומהנה. באמצעות הסדנאות ניתן ליצור למידה ופיתוח מיומנויות שונות כמו: העצמה אישית וקבוצתית, אני כחלק מהקבוצה, עבודת צוות, שיתופי מידע, בניית תוכניות עבודה, יצירת תכנון אסטרטגי, שיקוף תהליכים אישיים, תקשורת בין אישית, תקשורת בקבוצה, הקשבה ועוד.
עצות מועילות לקראת האירוע שלכם
מתכוננים לאירוע? תכנון האירוע שלכם חשוב מאוד להצלחתו. לפניכם מספר עצות שיוכלו לעזור לכם להפיק אירוע מוצלח. הדברים החשובים להצלחת האירוע שלכם: תקציב, מקום, אופי הפעילות, אוכל, ציוד, קהל היעד, מפיק האירוע, טיימינג ובדיקת סוגי אירועים בתשלום.
משחקי אתגר בבתי ספר בתחום ה Outdoor Education
הפעילות מהווה התנסות חווייתית במשחקי אתגר המבוססים על עבודת צוות. הפעילות תקנה למשתתפים הזדמנות להתמודד עם ערכים. בהיבט האישי, תחושת מסוגלות ומנהיגות ובהיבט הקבוצתי, התמודדות עם שיתוף פעולה, הקשבה, נתינה ועוד. לאורך הפעילות שמים דגש על שוויון ערך אדם, השגיות ומצוינות. הפעילות מעודדת שיתופי פעולה, עשייה ערכית וחברתית, התמדה ונחישות במישור האישי והקבוצתי בעיקרון של קבוצה אחת לכל אורך המפגשים.
הוראות ודוגמאות משחקי אתגר לימי כיף וגיבוש משולבים עם עיבוד
פעילות ODT מתחלקת לשתי קטגוריות: במסגרת יום גיבוש ומטרת הפעילות הנאה נטו. או במסגרת יום גיבוש שמטרתו הנאה ולמידה. בפעילות ODT אנו מתייחסים ללמידה דרך משחקי משימות ושוברי קרח כלמידה חווייתית ולימודית בה לוקחים חברי הקבוצה משימה המדמה סיטואציות מחיי היומיום שלהם ודרכה הם מתמודדים אחד עם השני מבחינה אישית וקבוצתית. כשמטרת היום היא למידה, נהוג להתחיל במשחקים שוברי קרח ולהמשיך במשחקי משימה כשלאחר כל משחק יושבים לשיחת עיבוד בה עולים חוויות המשתתפים כתוצאה מהמשחק ומתארת את החוויה האישית והקבוצתית.
מה החשיבות בעריכת פעילות אתגרית לילדים?
המיוחד בפעילות אתגרית לילדים הינו השילוב של פעילות בטבע ומשחקי ילדות שהיו לנו פעם אך משודרגים ומשלבים משחקי חשיבה, היגיון, פתרון בעיות, חברה, מנהיגות, תכנון, יצירתיות, דמיון, אקטיביות ופעילות ספורטיבית, אמביציה, העצמה אישית וקבוצתית, חווית הצלחה, צחוק, הנאה, כייף (fun), אתגר ואמונה ביכולת.במאמר זה, נוכל לעמוד על הקשר שבין פעילות אתגרית לילדים ומבוגרים.

NTT - בניית אתרים וניהול תוכן כל הזכויות שמורות להולה הופ Betagroup - עיצוב אתרים